درحال بارگذاري...

انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ایران احیا شد.

بروز شده:  1400/10/29 11:55

 به گزارش مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه، انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی ایران بر اساس مصوبه دویست و یکمین جلسه کمیسیون انجمن‌های علمی گروه‌ پزشکی در شهریورماه ۱۴۰۰ مجدد احیا شده است. بر این اساس هیئت موسس انجمن، از کلیه اساتید، دانشجویان و کتابداران علوم پزشکی کشور دعوت کردند تا در فراخوان عضویت و شرکت در اولین انتخابات هیئت مدیره دوره جدید شرکت نمایند.  

 

از آنجایی که لازم است جامعه کتابداری پزشکی اعم از پیشکسوتان، اساتید، دانشجویان، کتابداران و کارکنان کتابخانه ها در کاندیداتوری هیئت مدیره، انتخابات، تصویب اساسنامه و حمایت از برنامه های انجمن مشارکت فعال داشته باشند، حوزه مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از کلیه مدیران، کتابداران و کارکنان کتابخانه های دانشگاه های علوم پزشکی کشور دعوت می کند با ارسال مدارک مورد نیاز به ایمیل اعلام شده از سوی هیئت محترم موسس، به عضویت انجمن درآیند و اعضای پیوسته با تکمیل فرم ثبت نام در 

 

 سامانه انتخابات انجمن های علمی وزارت بهداشت در انتخابات و تعیین هیئت مدیره جدید مشارکت نمایند.  

 

از آنجایی که به دلیل فقدان انجمن های صنفی در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، تاحدودی انجمن های علمی می توانند کاستی های موجود را پر کنند و به مسائل مرتبط با حرفه نیز بپردازند، لذا مشارکت کلیه کتابداران در انتخابات و تصمیم گیری های انجمن بسیار مورد نیاز جامعه کتابداری بخصوص کتابخانه های علوم پزشکی بوده و می توانند با معرفی و دعوت از کاندیداهای مناسب و تاثیرگذار و انتخاب افراد اصلح برای هیئت مدیره در اعتلای رشته و حرفه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ایران سهم موثری داشته باشند. 

با توجه به فرصت باقیمانده تا برگزاری نخستین دوره انتخابات انجمن در دوره جدید، هیات موسس انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی ایران آخرین مهلت ثبت نام و ارسال مدارک عضویت انجمن (و به تبع آن امکان رای دهی در انتخابات) را تا تاریخ ۸ بهمن ۱۴۰۰ تمدید کردند. لازم است جامعه کتابداری پزشکی ایران، فرایند ثبت نام در سامانه انتخابات الکترونیک انجمن های علمی گروه پزشکی به آدرس http://ima-net.ir را تکمیل نمایند و حداکثر تا تاریخ اعلام شده مدارک عضویت (شامل تصویر کارت ملی، مدرک تحصیلی یا حکم کارگزینی یا کارت دانشجویی) را به ایمیل انجمن به نشانی 

iranmlisa@gmail.com ارسال نمایند.  

 
عضویت در انجمن: 

عضویت پیوسته: هیات موسس انجمن و کلیه افرادی که حداقل دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی یا رشته‌های مرتبط با سابقه کار در کتابخانه های پزشکی باشند می‌توانند به عضویت پیوسته انجمن درآیند.  

عضویت وابسته: کلیه افرادی که دارای مدرک کاردانی در یکی از رشته‌های کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی یا علم اطلاعات و دانش شناسی بوده و کلیه افرادی که فاقد مدرک کتابداری بوده ولی دارای سوابق خدمتی در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی علوم پزشکی باشند و کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی می توانند به عضویت وابسته انجمن درآیند.     

لازم به ذکر است که فقط اعضای پیوسته می توانند در مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره انجمن شرکت نمایند.     

 

لیست اعضای انجمن (تا تاریخ ۲۶ دیماه)     

لطفا اگر قبلا مدارکتان را ارسال کرده اید و نام شما در لیست فوق نیست مجدد نسبت به ارسال مدارک اقدام فرمائید.     

 

ثبت نام کاندیداهای هیئت مدیره انجمن: 

در راستای برگزاری اولین دوره انتخابات هیئت مدیره انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ایران، اعضای پیوسته انجمن که تمایل به شرکت در انتخابات به عنوان کاندیدای عضویت در هیأت مدیره و بازرس انجمن را دارند لازم است در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام و اعلام کاندیداتوری خود در موعد مقرر اقدام کنند.   

شرایط داوطلبان:  

بر اساس آیین نامه نحوه تشکیل و وظایف کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی، کاندیداها علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و عضو پیوسته بودن انجمن، می بایست یا عضو هیات علمی باشند یا ۵ مورد از بندهای ده گانه اعلام شده را دارا باشند.  

 
زمان شروع ثبت نام کاندیداهای هیئت مدیره و بازرس انجمن:
داوطلبان می‌توانند از تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۴۰۰ تا ۹ بهمن ۱۴۰۰ از طریق ارسال مدارک خود (فرم ثبت نام، رزومه و سایر مدارک قید شده در فرم) به ایمیل انجمن به نشانی iranmlisa@gmail.com نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. فهرست نهایی کاندیداها پس از بررسی‌های لازم توسط کمیته انتخابات و تایید کمیسیون انجمن ها اوایل اسفند اعلام خواهد شد. 

برگزاری انتخابات و زمان اعلام نتایج:
بعد از انجام استعلامات و تایید داوطلبان توسط کمیسیون انجمن ها، انتخابات در اواخر اسفند ۱۴۰۰ به صورت الکترونیکی در سامانه انتخابات کمیسیون انجمن های گروه پزشکی برگزار خواهد شد. نتایج رأی گیری نیز بلافاصله پس از برگزاری انتخابات از طریق همان سامانه اعلام خواهد شد.

 

بازگشت