درحال بارگذاري...

وبینار آشنایی با نمایه استنادی منابع نوظهور (ESCI) برگزار خواهد شد.

بروز شده:  1399/12/12 10:35

به گزارش مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه، به منظور توانمندسازی هیئت تحریریه مجلات، وبینار آشنایی با نمایه استنادی منابع نوظهور (Emerging Sources Citation Index) با سخنرانی جناب آقای دکتر سیدمحمد میری، پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹ از ساعت ۱۸ الی ۲۰ برگزار خواهد شد.
نمایه استنادی منابع نوظهور (Emerging Sources Citation Index) یکی از محصولات مؤسسه Clarivate Analytics است که با هدف افزایش مشاهده‌پذیری مجلات در مجموعه هسته پایگاه Web of Science از نوامبر سال ۲۰۱۵ معرفی و ارائه ‌شد.
نمایه استنادی منابع نوظهور که شامل بیش از ۵۰۰۰ مجله از سراسر جهان است، از نظر قابلیت‌ها و اطلاعات ارائه‌شده مشابه با سایر نمایه‌نامه‌های این پایگاه بوده و از جمله دلایل ایجاد آن فراهم کردن شرایطی به‌منظور بررسی بیشتر این مجلات جهت انتقال به یکی از سه نمایه‌نامه اصلی و همچنین ارتقاء جایگاه بین‌المللی مجلات به‌خصوص مجلات دارای موضوعات نوظهور با افزایش قابلیت جستجو، کشف و استناد به آن‌ها می‌باشد. در واقع، این نوآوری باعث می‌شود تا نشریاتی که از نظر منطقه‌ای مطرح و یا در خصوص موضوع خاصی به چاپ می‌رسند، از مشاهده‌پذیری و دسترس‌پذیری بیشتری بهره‌مند شوند و در مجموعه هسته Web of Science قابل‌مشاهده و استناد باشند.  
 این وبینار با استفاده از سامانه وب کنفرانس Adobe Connect برگزار خواهد شد. لذا از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی بیرجند، اعضای هیئت تحریریه مجلات و کلیه پژوهشگران و علاقمندان از سراسر کشور دعوت می شود در این وبینار ثبت نام و شرکت نمایند. برای افرادی که ثبت نام کرده و در وبینار حضور داشته باشند، گواهی معتبر صادر خواهد شد. 
نحوه ورود به وبینار:
برای ورود به وبینار در سامانه Adobe Connect می توانید از آدرس http://vc.bums.ac.ir/mim استفاده نمایید. برای تسهیل در صدور گواهی ها لطفا به عنوان کاربر میهمان و با شماره ملی به سامانه وارد شوید. همچنین حین برگزاری وبینار می توانید سوالات خود را به صورت متنی یا صوتی از طریق شبکه اجتماعی واتساپ یا پیامک به شماره ۰۹۱۵۶۰۴۳۹۵۷ ارسال فرمائید.

راهنمای استفاده از سامانه وب کنفرانس Adobe connect 
راه های ارتباطی حوزه مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در رابطه با وبینارهای آموزشی:
۱- پست الکترونیک lib.info@bums.ac.ir
۲- تماس با شماره ۰۵۶۳۲۳۸۱۷۵۲ در ساعات اداری
۳- ارسال پیام در گروه های خدمات اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه در پیام رسان واتساپ
۴- ارسال پیام کوتاه به شماره ۰۹۱۵۶۰۴۳۹۵۷
 

 

بازگشت