درحال بارگذاري...

نشست مجازی مسئولان کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و دانشگاه کاتب افغانستان برگزار شد.

بروز شده:  1399/10/30 11:15

 نشست مجازی با موضوع آشنایی با زیرساخت ها و خدمات کتابخانه های الکترونیک و دیجیتال به پیشنهاد دکتر موسوی رئیس تحقیقات علمی دانشگاه کاتب افغانستان روز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۳ الی ۱۴:۳۰ به وقت ایران برگزار شد. در این نشست مجازی مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی، رئیس کتابخانه مرکزی و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و رئیس تحقیقات علمی و کارشناسان کتابخانه های دانشگاه کاتب افغانستان حضور داشتند.

دانشگاه فیض محمد کاتب یکی از دانشگاه های خصوصی پیشگام در عرصه تحصیلات عالی در کشور افغانستان است. دانشگاه کاتب دارای دو شعبه در شهر کابل بوده و بیش از ۲۳۲ استاد و بیش از ۵۰۰۰ دانشجو در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف می باشد. 
در ابتدای جلسه، وضعیت کتابخانه ها، چالش ها و برنامه های توسعه ای در دانشگاه کاتب توسط دکتر موسوی و کارشناسان کتابخانه های آن دانشگاه مطرح شد و در خصوص الکترونیکی کردن و دیجیتال سازی خدمات و  منابع کتابخانه ای در دانشگاه کاتب درخواست مشاوره و راهنمایی داشتند.
در ادامه، دکتر بیدختی، مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند توضیحاتی در خصوص مفاهیم کتابخانه الکترونیک و کتابخانه دیجیتال، استفاده از نرم افزارهای کتابخانه ای برای مدیریت منابع چاپی و الکترونیکی و معرفی ویژگی ها و امکانات نرم افزار کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ارائه کردند.
حاضران در جلسه در خصوص مباحث مرتبط با سازماندهی منابع و مدارک در کتابخانه ها و اصول پایه در بهره گیری از نرم افزارها برای حرکت به سمت کتابخانه های الکترونیک و دیجیتال بحث و تبادل نظر کردند. در پایان، دکتر موسوی رئیس تحقیقات علمی دانشگاه کاتب این نشست مجازی را بسیار سودمند دانستند و خواستار همکاری و برگزاری جلسات بیشتری در خصوص امور کتابخانه ها با دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شدند.

 

بازگشت