درحال بارگذاري...

پیام مشترک رئیس دانشگاه و معاون تحقیقات به مناسبت روز کتابدار

بروز شده:  1399/08/25 09:10

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه در آستانه فرا رسیدن بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و روز تکریم مقام کتابدار، دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه و دکتر طوبی کاظمی معاونت تحقیقات و فناوری، با صدور پیامی، این روز را به پرسنل محترم کتابخانه های دانشگاه تبریک گفتند و از زحمات و تلاش های آنان در عرصه علم و دانایی قدردانی نمودند.

 متن پیام به شرح ذیل است:

کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.

( امام علی علیه السلام) 

دانشگاه واقعى، جایى اسـت کـه مجموعه‌اى از کتاب در آن گرد آوری شده باشد. تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن، انکارناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را، بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب مورد بحث و نظر قرار داد. از این جهت، کتاب و کتاب خوانی، از مقوله های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری به نظر می رسد. پیرایش فرهنگ از زاویه های زیان آور و آرایش آن با پاکی و خلوص و گسترش آن در همه سطوح و برای تمام قشرهای جامعه، به تلاش و همبستگی همگانی نیازمند است که کتاب می تواند در این عرصه و میدان، به خوبی به کار گرفته شود و کارایی خود را به نیکی ظاهر سازد.

روز کتابدار، روز کسانی اسـت کـه برگ بـه برگ کتاب‌هایشان را پر پرواز کرده‌اند برای رسیدن بـه عالم دانایی. امروز ۲۴ آبان، روز عاشقان و پاسداران کتاب اسـت.

ضمن گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، که با شعار دانایی؛ مانایی مزین شده است، روز کتابدار را به همه کتابداران و حافظان اندیشه بشریت به ویژه پرسنل محترم کتابخانه های دانشگاه تبریک عرض نموده و برای این عزیزان در عرصه کتاب و کتابداری که سکوی پرتاب ادراک آدمی است، آرزوی توفیق  و سلامتی می نماییم. 

بازگشت